Село Бъдеще се намира на 14 км югоизточно от гр. Стара Загора. Разположено е до река Сюютлийка, ляв приток на река Марица. През селото преминава главен път Е 85 за град Димитровград, само на 3 км северно от Бъдеще преминава и магистрала Тракия. Има ежедневен автобусен транспорт от областния град.
Бъдеще е разположено на надморска височочина от 165 м. Климатът се характеризира със сравнително мека зима и горещо лято.
Селото е основано преди хиляди години. Най-големият свидетел за това е могилата, останала от Римско време. Разкопки на могилата не са правени, защото върху нея се намира църковната камбанария, която се вижда от десетки километра разстояние. В село Бъдеще са намерени следи от първобитно и от тракийско селище.
Първите сведения за село Бъдеще са открити в турските регистри от 18 век. По това време е носило името Ахиево, в превод на български Мечкадарево. Селото е било опожарено и населението се изселва в планината. По-късно се завръща, за да го възроди, но вече с ново име.
От 1906 г. до днес носи името Бъдеще, което го прави единственото селище в България с това име.
През Възраждането в селото е основан революционен комитет. Жители на с. Бъдеще вземат участие в Старозагорското възстание през 1875 г. и в Руско-турската война през 1877 – 1878 г.
Култура
През 1852 г. е построен и до днес действащия църковен храм „Свети пророк Илия". Храмовият празник и празник на селото е на 20 юли.
През 1921 г. е създадено Народно читалище „Васил Левски". Това е нашето културно-просветно средище. Към читалището има Коледарска и Лазарска група.
Бизнес
Селото е добре устроено - има покритие на всички мобилни оператори, няколко смесени магазина и заведения.
Основен поминък е земеделието - отглеждат се предимно царевица, пшеница, ечемик. В селото функционира и една от най-модерните в областта кравеферми.
През последните години Бъдеще е препочитано място и за живеене, не само заради близостта си до областния град и бързия достъп, но и заради спокойната атмосфера в селото.