Общинският превозвач на Стара Загора ще отпразнува 72-рия си рожден ден с отворени врати

Размер на шрифта: A A A
Общинският превозвач на Стара Загора ще отпразнува 72-рия си рожден ден с отворени врати

Любопитен акцент в програмата ще бъде изложението на исторически и съвременен тролей, исторически и съвременен автобус и на най-новите електробуси

 

Съвсем не на шега, на 1 април през следващата седмица общинското дружество „Тролейбусни и автобусни превози“ ЕООД в Стара Загора ще отвори широко вратите си за гости. Поводът е 72-рият рожден ден на превозвача на старозагорци. „Ние сме едно от най-възрастните общински дружества, но сме младо по дух и по непрекъснат стремеж да подобряваме услугата и условията на пътуване“, формулира управителят на общинското дружество инж. Георги Станчев. „Работим така, че ползвателите да се увеличават, за да се намали трафикът на улиците и да дишаме по-чист въздух“, подчерта той.

На далечната дата 1 април 1953 г. е създадено „Автомобилно управление“ Стара Загора като част от структурата на Държавно стопанско обединение „Автомобилен транспорт“. В съответствие с тогавашното време, учредяването е от страна на държавата. Днес принципал на „Тролейбусни и автобусни превози“ е Общинският съвет на Стара Загора.

Ръководството на общинското дружество кани старозагорската общественост на празник за рожден ден, който ще бъде отбелязан с Ден на отворените врати. Събитието ще се проведе на 1 април 2025 г., вторник, във времевия отрязък между 10.00 и 13.00 часа в депото на дружеството в кв. „Индустриален“.

„Нека старозагорци да заповядат и да проследят лично какво се случва, докато един автобус излезе на терен, целия административен и оперативен път, който изминава“, отправи покана инж. Георги Станчев. Ще са отворени за разглеждане всички звена - сервизи, администрация, експлоатация.

Сред най-любопитните акценти в програмата ще бъде изложението на исторически и съвременен тролей, исторически и съвременен автобус и на най-новите електробуси на превозвача. Изключително впечатляващи макети на ретро тролейбуси и автобуси ще видят посетителите, увери управителят. Колекцията е събирана от него в продължение на няколко години, а макетите са изработвани от ентусиасти любители на градския транспорт. Ще бъде представена и книга, която разказва историята на дружеството от основаването му до наши дни.

За реализацията на идеята депото да бъде превърнато в културен център на градския транспорт на Стара Загора, дори и за ден, организаторите благодарят на кмета на Община Стара Загора Живко Тодоров.

На празника следващата седмица са поканени областният управител на Стара Загора и неговите заместници, ръководството на Община Стара Загора, общинските съветници, представители на Тракийския университет и на Професионалната гимназия по механотехника и транспорт „Никола Йонков Вапцаров“ и т.н. Сърдечно са поканени и всички старозагорци.

 

Автор: Нина Цанева
Омбудсман Стара Загора
Харта на клиента
Транспортна схема
Drug Stop
Кандидатстване по програма Култура
Подмяна на отоплителни уреди
Invest Stara Zagora
Индустриална "зона Загоре"
Сертифициране по CAF
Национална телефонна линия за деца 116 111
Проект "Българските общини работят заедно за подобряване на качеството на атмосферния въздух"
Актуализация на инвестиционната програма на община Стара Загора
Авторско право за озвучаване на обекти
Проект за енергийна ефективност в многофамилни жилищни сгради
Проекти по ОП Околна среда
Областен информационен център
Национална програма за енергийна ефективност
Сертификати по ISO на община Стара Загора

Горещ телефон
за сигнали